مبل سبک انگلیسی

مبل سبک انگلیسی

 

مبل سبک انگلیسی

 

در طراحی مبلمان و همچنین دکوراسیون های چوبی از نرم افزارهای متنوعی استفاده می شود که هر یک قابلیت های گوناگونی دارد. امروزه می توان با توجه به شناخت کامل از انتروپومتری بدن (روش اندازه‌گیرى بدن انسان) -که بسته به نوع اپراتور که ممکن است از لحاض بدنی متفاوت باشد- بهترین مبل و سازه چوبی را طراحی نمود.
البته نکات ارگونومی هم می بایست در این گونه طراحی ها لحاظ گردد. طراحی دکوراسیون و مبلمان همواره یکی از مهم ترین بخش ها می باشد و برخلاف تصور برخی، شامل بسیاری از وسایل و نه فقط مبل راحتی اتاق نشیمن یا مبل رسمی اتاق پذیرایی است. یکی از مهم ترین المان های مبلمان در بیشتر فضاها صندلی است که در واقع توجه به طراحی آن، سرآغاز گرایش به طراحی مبلمان هم هست. « سندلی » یا شاید هم « صندلی » در تعریف، همان چهارپایه کوچک پشتی داری است که روی آن می نشینند. گرچه صندلی های امروز در زندگی ما گاهی چهارپایه، گاهی پشتی و گاهی هم هیچ کدام را ندارند، بنابراین هدف اصلی از این نوع طراحی، بالا بردن زیباسازی فیزیکی و هماهنگی آن با احساسات درونی انسان، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی و همچنین حضور موفق در بازار های جهانی می باشد.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با طراحی مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

مبل سبک انگلیسی

 

طراحی و کارکرد سه گانه در طراحی مبلمان دکوراسیون داخلی

معمولا در دنیای طراحی مبلمان و دکوراسیون از سه کارکرد صحبت می شود:

کارکرد استتیک در طراحی مبلمان

فاکتورهای عمده در قضاوت کارکرد استتیک تاثیرات متقابل فرم های اصلی و فرم های جانبی می باشد . ولی فاکتورهایی مثل رنگ، مواد و سطوح باعث (خوش آمدن) و یا (خوش نیامدن ) از آن محصول می گردد. تلاش طرح در ایجاد عامل (خوش آمدن) از محصول در بیننده و یا استفاده کننده است. چرا که زمینه ای برای خرید محصول می گردد.

کارکرد سمبلیک در طراحی مبلمان

این کارکرد بیشتر در جهت هماهنگی تیپ عمومی استفاده گر و محصول صحبت می کند، آیا محصول به دارنده آن می آید ؟ آیا این محصول از نظر اجتماعی، دارنده خود را در کلاس های اجتماعی خاصی نشان می دهد و یا نه ؟ سطوح سمبلیک دارای خاصیت های وابسته به زمان و قابلیت تغییر با مد هستند.

مطلب پیشنهادی: بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

 

مبل سبک انگلیسی

 

کارکرد عملکردی در طراحی مبلمان

این کارکرد در مورد قابل استفاده بودن محصول در عمل سئوال می کند. این کارکرد روشن می کند که در چه شرایطی و ابعادی، یک محصول به اهداف خود دست می یابد. و اساسا یک محصول قابلی ت و کارایی لازم را جهت انجام وظیفه خود دارد یا نه؟ در اینجاست که بحث استفاده از ارگونومی در طراحی مطرح می شود که به خصوصیات فیزیکی و روانی انسان بعنوان استفاده گر و یا انجام دهنده کار می پردازد. به نحوی که خصوصیات محل کار و یا استفاده از محصول را با شرایط انسان هماهنگ می سازد تا انجام کار و یا پروسه استفاده و مصرف به شکلی بهینه صورت پذیرد. ارگونومی خصوصا بر طراحی مبلمان و دکوراسیون نظر ویژه ای دارد.
مدل ارگونومی، نمونه ای با ابعاد واقعی است که بر روی آن، کیفیت ارگونومی آزمایش می گردد . برای مثال: نحوه در دست گیری وسیله، نحوه نشستن و قرارگیری اپراتور، میز ان راحتی مبلمان و تنظیم راحت آن، ارزش بالای استفاده و عدم استفاده از تزئینات، طول عمر زیاد ایمنی و استفاده از ارگونومی، اعتبار نا محدود زمانی و روش تولید مناسب که فرم خوب این مشخصه ها را ملاک قرار می دهند. طراح خوب بایستی بتواند آنچه در پی گفتن آن است، خوب بیان کند، قادر باشد ارتباط بین فاعل و مفعول را برقرار نماید و بدینوسیله استفاده گر می تواند از میان دهها محصول متفاوت با عملکرد مشابه، محصول بهتر را تشخیص داده و به دیگر محصولات اهمیتی ندهد. دنیای طراحی صنعتی نیز باید از اصول ارگونومی در طراحی محصولات به خصوص مبلمان و دکوراسیون تبعیت کند.

مبل سبک انگلیسی

مبل سبک انگلیسی

 

طراحان ماهر و زبر دست دکوراسیون، هم احساس زیادی را با مصرف کنندگان و محیط هایی که در طراحی آنها تاثیر می گذارند، از خود نشان می دهند. آنها باید در حین طراحی، خود را جای مصرف کنندگان گذاشته و با درک ویژگی ها و احساسات آنها اقدام به طراحی کنند. آنها باید با آگاهی کامل از خصوصیات مصرف کننده و تفاوت های شخصی بین آنها و همچنین به وسیله تکنی ک های تحقیقی که می تواند در طراحی آنها تاثیر بگذارد، آموزش دیده باشند.
درصنعت، ما باید شاهد افزایش نمونه هایی از طراحی ارگونومیست مجرب باشیم که با مشاورین متخصص در امر ارگونومی در ارتباط هستند و به وسیله آنها آموزش می ببینند. حال با دانستن ارزش ارگونومی و تاثیر آن بر توسعه طراحی، موفقیت بازار نیز به مقدار زیادی افزایش پیدا می کند.

مبل سبک انگلیسی

مبل سبک انگلیسی

 

ویژگی های مبلمان مناسب در دکوراسیون داخلی

مبلمان مناسب باید دارای برخی ویژگی های خاص باشند، از جمله موارد زیر:

 • مبلمان مقدم بر هر چیزی یک وسیله ی استراحتی و مفید است.
 • در ساخت مبلمان باید از خصوصیات مواد به بهترین نحوی استفاده شود.
 • برای تهیه ی بافت ها و طرح های زیبا و جبران فقدان تزئینات از روکش ها استفاده می شود.
 • برای راحتی عمل نظافت اطاق، مبل ها پایه دار ساخته می شوند و در آن از به کار گرفتن دسته ها و گیره های برجسته خودداری می شود.
 • برای انعکاس خصوصیات بد چوب، جلاها را با رنگ های طبیعی استفاده می کنند.
 • پارچه ی مبل معمولاً از منسوجات با بافت خشن و با طرح های هندسی انتخاب می شود به طور کلی مبلمان مدرن برای تأمین نیازهای عصر حاضر با روشهای عملی تر ساده تر ساخته می شوند.
 • رضایتمندی مصرف کننده از طرح ظاهری مبلمان
 • امکان ایجاد تنوع در چیدمان
 • قابلیت جابه جائی آسان بدون نگرانی از شکستن اسکلت و باز شدن دوخت و بخیه ها
 • مصونیت در برابر آفات چوب (نوع چوب مصرفی)
 • استحکام اتصالات و ابزار و یراق مصرفی
 • نگرانی نداشتن از ایجاد ترک یا کج شدن اسکلت به دلیل تغییرات مکانی (از مناطق مرطوب به خشک و بالعکس)
 • قابلیت نظافت آسان پارچه بدون نگرانی از آسیب دیدگی
 • پوک نشدن سریع اسفنج یا فوم به کار رفته در داخل کار و حتی فنرهای مصرفی در مبلمان!

مبل سبک انگلیسی


خرید مبلر خرید مبل کلاسیک فروشگاه اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران خرید مبل ال خرید مبل دست دوم خرید اینترنتی مبلمان یافت آباد خرید مبل سلطنتی مبل مبل ارزان مبلمان منزلv مبل کلاسیک مبلمان مدرن تهران فروشگاه اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران حراج مبل راحتی
قیمت مبل کلاسیک

قیمت مبل کلاسیک

همان طور که در قبلا هم مطالعه کرده اید، مبل ها عموماً در کشور ما به سه دسته راحتی، استیل و نیمه استیل یا همان کلاسیک تقسیم می شود. همان طور که در مطلب مبل کلاسیک چیست و در معرفی ویژگی های این نوع مبلمان نیز گفتیم، در این میان با توجه به این که مبل های کلاسیک به نوعی تلفیقی از مبلمان راحتی و مبل استیل محسوب می شوند، طرفدارن زیادی در بین ایرانیان پیدا کرده اند. چرا که به راحتی با دکوراسیون ایرانی ست می شوند.

در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم شما را با جدیدترین سرویس و مدل مبلمان کلاسیک در سال جدید یعنی سال ۱۳۹۷ آشنا کنیم. برای این منظور ۵ مدل از جدیدترین مدلهای مبلمان کلاسیک را برای چیدمانی متفاوت تر از گذشته به شما ارائه می دهیم. مبل های کلاسیک با توجه به تولید متفاوتی که در مقایسه با مبل های راحتی دارند، بهترین گزینه انتخابی برای چیدمان های لوکس و شیک به شمار می روند. دذ صورتی که قصد خرید مبل کلاسیک را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما این مدل های مبل کلاسیک را مشاهده کنید.

مدل مبل کلاسیک کلاریسا

استفاده از رنگ های آبی نفتی و سرمه ای در دیزاین داخلی به اشرافی تر شدن محیط بسیار کمک می کند. از سوی دیگر معمولا لوازم لوکس بارنگ بندی طلایی و مسی به فروش می رسند. دکوراسیون اتاق خواب ایرانی ساده و زیبا ۹۸

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که معمولا در نشان دادن اتاق خوابتان به دوستانتان تردید دارید.وقت آن رسیده که تغییری در دیوارها ی خنثی و فضای کسل کننده آن ایجاد کنید. اما هنوز در مورد حال و هوای کلی اتاقتان اطمینان ندارید: آیا یک اتاق‌خواب آرام و روشن می‌خواهیدیا یک اتاق‌خواب غمگین و تاریک؟

اگرچه شاید جواب سوال بالا برای شما واضح و روشن باشد اما گاهی وقتی به اتاق‌خواب‌های تاریک نگاه می‌کنید، چیزی در آن‌ها شما را به خود جذب می‌کند. برای این‌که به جواب قطعی سوال خود برسید،این مطلب را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

خب، بیایید با اتاق‌های روشن شروع کنیم. این اتاق‌خواب مانند یک نسیم خنک است. هر وقت به این عکس نگاه می‌کنید، احساس آسایش و راحتی خواهید کرد. این اتاق‌خواب همان جایی است که در آن احساس زندگی در ابرها می‌کنید. قالیچه نرم و پرزدار موجود در این اتاق بیش از هر عنصر احساس راحتی را در این اتاق به وجود می‌آورد.

خرید مبل های قدیمی کوچک و زیبا

خرید مبل های قدیمی کوچک و زیبا: وقتی قصد خرید خانه دارید، معیارهای زیادی را در نظر می گیرید. اما گاهی هنگام بازدید از ساختمان ها نکاتی در آنها می یابید که شاید باعث شود بعضی معیارهایتان برای خانه دلخواه را فراموش کنید. در این مطلب خانه ای را خواهید دید که مانوئل سکویرا (Manuel Sequeira) طراح داخلی آن، می‌گوید: «این تراس بود که باعث شد مالک این آپارتمان دل به آن ببندد و آن را خریداری کند.» سکویرا مسئول بازسازی کامل این آپارتمان 70 متر مربعی بود که در خیابان بیستم منطقه arrondissement در شهر پاریس قرار داشت. او می‌گوید: «در ابتدا فقط تراس بود که مالک آن را به خود جلب کرده بود و باعث شده بود او از این خانه خوشش بیاید.» اما مشتری، که مدیر بخش تکنولوژی اطلاعات در یک کمپانی بزرگ است، در ابتدای امر متوجه کم‌نور بودن این آپارتمان و نقشه ناقص آن نبود. تنها پس از گفتگو با سکویرا بود که مالک آن متوجه این موضوع شد. سکویرا طرحی را برای بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی خانه ارائه کرده بود که فضای آن کاملا باز و وسیع می‌شد و نور کافی مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید – سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید - سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید - سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

یکی از تغییراتی که در عین سادگی و کوچکی می تواند چهره سرویس بهداشتی شما را تغییر دهد ، پر کردن و یا حتی عوض کردن رنگ درز بین کاشی هاست. همیشه توجه به ریز جزئیات ها می تواند تغییرات بزرگی را به وجود آورد. برای ایجاد تغییرات بیشتر هم می توانید از دوغاب های رنگی ، متناسب با رنگ دیوار های خود استفاده کنید.

مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید - سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

آیینه ها عنصر تاثیر گذار در سرویس های بهداشتی هستند. آیینه های با طرح جدید و خلاقانه می تواند لذت نگاه کردن در آیینه را برای شما دو چندان کند.اگر کف حمام سرامیک است و سبک مدرن دارد بهتر است از آینه های مدرن که دور آن ها قاب فلزی به رنگ استیل و برنز است استفا نظم دهی به کمد لباس عکس

نظم دهی به کمد لباس عکس

ایده طراحی و چیدمان: کمد رخت و لباس فضایی که دسترسی به آن سخت شده است

نظم دهی به کمد لباس عکس

موضوع مورد چالش: نگهداری و قرار دادن کلیه ملافه‌ها، پتوها، حوله‌ها، بالش‌های اضافی، رواندازها و رومیزی‌ها در یک کمد کوچک مسئله‌ای است که در اینجا به آن پرداخته می‌شود. فرار دادن و انباشتن این وسایل روی هم یک توده‌ای کوه مانند متزلزل را ایجاد می‌کند که به راحتی فرومی‌ریزد و فضای درونی کمد را آشفته و شلوغ می‌سازد. در هنگام جاسازی وسایل در کمد باید به این اندیشید که کدام وسیله را بیشتر نیاز دارید و کدام را کمتر؛ بدین ترتیب وسایلی که بیشتر مورد استفاده هستند را کجا قرار دهیم که هم در دسترس باشند و هم موقع برداشتن و استفاده از آن‌ها نظم و ترتیب سایر وسایل به هم نخورد.

بهتر است بدانید: در هنگام جاسازی و دکوراسیون اتاق کودک پسر ۹۸

دکوراسیون اتاق کودک پسر 98

چندین اتاق خواب متنوع و جالب برایتان انتخاب کرده و عناصر تزئینی آنها را برایتان توضیح داده ایم. می توانید با توجه به تک‌تک عناصر موجود در این اتاق ها، دکوراسیون اتاق فرزند خود را تغییر دهید. به همه چیز خوب دقت کنید، از رنگ و طرح دیوارها گرفته تا لوستر، تخت، کمد، قالی، وسایل تزئینی، عروسک، وسایل بازی، میز تحریر و ...

دکوراسیون اتاق کودک پسر 98

1. قالب کلی تزئینات این اتاقِ زیبا و شاد، درخت است. همان طور که می بینید، یک درخت بزرگ و برجسته نیز روی دیوار کار شده است و زیر سایه آن جایی برای نشستن و استراحت کودک در نظر گرفته شده است. ترکیب رنگ های سبز روشن، زرد لیمویی و کرم به علاوه سفید موجب شده است تا این اتاق کاملا شاد و نورانی دیده شود.در دیوار مقابل نیز می توانید از برچسب های تزئینی با طرح درخت استفاده کنید. این کار موجب می شود تا تِم اصلی اتاق که «درخت» است رعایت شود.
به یاد داشته باشید رنگ سبز در دکوراسیون اتا ابتکارات خلاقانه در خانه

ابتکارات خلاقانه در خانه: شاید تصمیم داشته باشید با تغییر هوا و فصل چیدمان داخلی منزل خود را نو‌نوار کنید؛ و یا حتی بخواهید با وسایلی که از دست دوم فروشی‌ها خریده‌اید این کار را انجام دهید. بنابراین با چیدانه همراه باشید.
شما می‌توانید کار خود را بر اساس پالت رنگی سیاه و سفید شروع کنید و
در کنار آن از رنگ‌های مختلف فصلی را در وسایلی مانند ظرف‌ها و حوله‌ها استفاده کنید و در عین حال وسایل آشنا را به شیوه‌ای ناآشنا در کنار هم قرار دهید.

ابتکارات خلاقانه در خانه

وقتی نوبت به طراحی فصلی می‌رسد، می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. حال و هوای کلی اتاق غذاخوری را که در آن دکور سیاه و سفید در کنار رنگ‌های پاییزی قرار گرفته‌اند رنگ‌ها را مشخص می‌کنند. تناسب نقش اصلی و محوری را در چیدمان میز برای یلدا بازی می‌کند: پارچه‌های کتانی و ظروف بدون این‌که حس شلوغی مبلمان استیل استخوانی

مبل استیل سلن SELEN

ست هفت نفره شامل یک عدد کاناپه سه نفره و یک عدد کاناپه دو نفره و دو عدد مبل یک نفره

قیمت کار بدون میز نوشته شده، و در صورت اضافه کردن میز و دو عدد عسلی،

اسکلت داخلی مبل از چوب روس و سفید ترکیب و ساخته شده،

نمای بیرونی کار از چوب روس و قسمت های منبتی از مواد رزین هست که بر روی چوب ریخته شده است

قرار گرفتن چوب در پشت رزین، باعث می شود تا شکنندگی مواد رزینی کمتر و طول عمر کار بیشتر شود.

جنس پارچه از انواع پارچه های کریستال ایرانی یا جیرهای چینی قابل استفاده هست و به سلیقه مشتری بستگی دارد.

کف مبل هم از فوم سرد 13 سانت استفاده می شود.

ضمانت 18 ماه

بازگشت به صفحه مبلمان استیل

راهنمای سایت و تماس با ما

تصاویر کوچک محصول:

مبلمان استیل استخوانی

تزیین دستمال سفره در لیوان و ساخت ساده

در این مطلب می‌خواهم پروژه‌ای را به شما معرفی کنم که از طریق آن می‌توانید به میزهای غذاخوری خود زیبایی و جذابیت اضافه کنید. کاری که انجام آن زمان زیادی طول نمی‌کشد. کافی است که دست به کار شوید و با استفاده از مواد و ابزار محدود چند دستمال سفره آب‌رنگی زیبا خلق کنید.

تزیین دستمال سفره در لیوان و ساخت ساده

به راه‌های جذاب برای اضافه کردن رنگ به میز غذاخوری در مهمانی‌ها فکر کنید. ایده‌ای که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم دستمال سفره‌های آب‌رنگی هستند. ساخت این دستمال‌ها بسیار ساده و سریع است و تاثیر زیادی بر روی میز شما می‌گذارند.

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

رنگ قرمز در آشپزخانه

سایه‌های محرک رنگ قرمز اشتهای انسان را افزایش می‌دهند. اصولا رنگ قرمز به رنگ اشتهاآور مشهور است، به همین دلیل انتخاب بسیار خوبی برای خانواده‌هایی است که عاشق غذا پختن (و البته غذا خوردن) هستند. اما باید از رنگ قرمز گرم استفاده کرد یا رنگ قرمز سرد؟ و به چه میزانی؟ ‌پیش از انتخاب نهایی رنگ مورد نظر نمونه‌های رنگی مختلف را امتحان کرده و بادقت رنگ نهایی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید برای این‌که رنگ قرمز به خوبی روی سطح بنشیند باید حداقل دو لایه از آن بر روی سطح قرار بگیرد.

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

رنگ نارنجی در آشپزخانه

مانند رنگ قرمز، رنگ نارنجی هم سریعا توجه را به خود جلب می‌کند و به همین دلیل مناسب فضاها و وسایلی است که دوست داریم به خوبی در خانه ما به چشم بیایند. هنگام استفاده از رنگ‌مایه‌های روشن دقت کنید، از آن‌جایی که گاهی رنگ نارنجی


 • قیمت مبل تختخواب شو
 • خرید مبل تختخواب شو ارزان
 • خرید مبل کلاسیک جدید
 • قیمت مبل کلاسیک
 • مبل کلاسیک ارزان
 • مبل کلاسیک راحتی
 • مبل کلاسیک ترکیه
 • مدل مبل کلاسیک
 • مبل کلاسیک فرانسوی
 • مبلمان کلاسیک
 • مبل سلطنتی
 • خرید مبل استیل
 • قیمت مبل استیل
 • مبلمان استیل استخوانی
 • مبل استیل فرانسوی