طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

به نظر شما چقدر اهمیت دارد که فضای کار با ماهیت کار و حرفه شما هماهنگ باشد؟ پاسخ این است که این هماهنگی و تطابق بسیار دارای اهمیت است. به واقع انتخاب یک فضای مناسب کاری و هماهنگ با نوع فعالیت حرفه‌ای و شغلی اثر زیاد و عمیقی بر روند کار خواهد داشت. طراحی محیط کار بر همه چیز اثرگذار خواهد بود از نحوه اجرا گرفته تا میزان اشتباهات و رضایت کارکنان و کارمندان.

طراحی دکوراسیون داخلی اداریمطلب حاضر به تبیین و تشریح علمی اثر طراحی محیط کار بر طریقه و کارکرد فعالیت حرفه‌ای می‌پردازد. در این مطلب یافته‌ها در این زمینه عرضه می‌شوند تا به شما در طراحی دقیق محیط کارتان کمک شود و اثرات مثبت این طراحی را بر نحوه کارکرد و عملکرد کارکنان مشاهده کنید. زمان تغییر فرا رسیده، دست به کار شوید.

تاثیر انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون اداری

چیدانه در مطالب گذشته به شما یادآوری کرده بود که طراحی فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن است. در نگاه اول انتخاب رنگ برای محیط کار شاید ساده‌ترین اقدام به شمار آید اما واقعا این طور نیست؛ شاید انتخاب رنگ اولین گام باشد اما مطمئنا مهم‌ترین گام نیز هست. در انتخاب رنگ اولین گزینه برای همگان رفتن به سراغ رنگ‌هایی است که در طراحی لوگو و برند شرکت و کمپانی به کار گرفته شده‌اند. طبق تحقیقات وب‌سایت انسیتو ملی سلامت، رنگ‌ها تاثیر عمیقی بر چگونگی فعالیت و نحوه عملکرد افراد دارند و حتی رنگ‌ها باعث می‌شوند شخص کارش را به بهترین شکل ممکن انجام دهد یا نیمه‌کاره آن را رها کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

قرار گرفتن در معرض رنگ‌های آبی و سبز عملکرد افراد را در زمینه فعالیت‌هایی که نیاز به همکاری و خلق ایده‌‌‌‌‌‌‌های نو دارد، افزایش می‌دهد. از طرف دیگر رنگ قرمز برای فعالیت‌هایی مناسب است که نیاز به دقت و توجه بر روی جزئیات دارند. البته در این زمینه توافق و اتفاق نظر وجود ندارد. بسیاری از شرکت‌های مطرح و بزرگ مثل گوگل، مایکروسافت و ای‌بی در طراحی محیط کاری خود تلفیقی از این رنگ‌ها را به کار گرفته‌‌اند که البته تا حدودی می‌توان گفت که با لوگو و برند آن‌ها هماهنگی دارد. این بار دقیق‌تر به آگهی‌های تبلیغاتی و نقش این ۳ رنگ یعنی آبی، سبز و قرمز توجه کنید، به طور قطع این ۳ رنگ را زیاد مشاهده خواهید کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی شرکت های مشهور را در چیدانه ببینید: طراحی داخلی و نورپردازی منحصربه‌فرد شرکت فیلیپس ، طراحی داخلی دفتر کوکاکولا در لندن و طراحی داخلی شرکت گوگل و گردشی در طبیعت

اجسام گرد و مدور در طراحی داخلی اداری حس همکاری را تقویت می‌کنند

وقتی زمان خرید مبلمان فرا رسید چند نکته در انتخاب و خرید این اثاثیه باید لحاظ شود: قیمت، یبک و حتی رنگ؛ همه این عوامل بر عملکرد کارکنان تاثیرگذار خواهند بود، پس در انتخاب مبلمان دقت کنید. استفاده از مبلمان مدور در طراحی و دیزاین محیط کار به خلاقیت کارکنان کمک می‌کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

در یک مطالعه و تحقیق که در سال ۲۰۱۳ توسط آکادمی بین‌المللی علمی پراسیدینگ انجام شد اعلام شد که افراد هنگام نشستن روی مبلمان مدور حس همکاری و خلاقیت بیشتری از خود بروز می‌دهند. اما درست برعکس، افراد هنگام نشستن و قرارگیری روی مبلمانی که زاویه‌دار هستند بیشتر در خود فرو می‌روند و تمایل به انجام فعالیت‌های به صورت شخصی و فردی دارند.

هنر طراح داخلی را در طراحی یک دفترکار برای دو شرکت متفاوت در چیدانه ببینید.

این موضوع به چه مفهوم است؟ شاید این موضوع برمی‌گردد به احساس راحتی و آسایشی که روی مبلمان مدور و غیر زوایه‌‌دار به شخص دست می‌دهد. این موضوع را می‌توانید خیلی راحت به بوته آزمایش بگذارید؛ در یک جلسه گروهی که نیاز به همفکری و مشارکت افراد دارید به جای میز چهارگوش همیشگی‌تان از یک میز مدور استفاده کنید تا نتیجه آن‌ را مشاهده کنید.

عناصر دکوراتیو در طراحی فضاهای اداری موجب بالا رفتن کیفیت کار می‌شوند

در گذشته محیط‌های کاری خیلی ساده و معمولی طراحی می‌شدند. در طراحی‌ها از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شد و میزهای خلوت و ساده بیشتر مورد ستایش و تحسین قرار می‌گرفتند تا میزهایی که روی آن‌ها وسایل زیادی قرار داشت. به نظر می‌رسد این حرکت به سمت مینیمالیسم دیگر کارکرد ندارد. عدم شخصی‌سازی محیط کار بالاخص میز کار موجب نارضایتی و اشتباهات فراوان کارکنان می‌شود. جنسلر مجموعه‌ای ۲۰۰ تایی از طراح‌هایی محیط‌های گوناگون کاری نظیر دفتر وکالت، مطب پزشک، انتشارات و موسسات مالی و غیره را جمع‌آوری و ارائه کرده است.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

در این مطالعه مشخص شد که افرادی که در محیطی فعالیت دارند که استراتژی ضعیفی برای طراحی و دکوراسیون محیط و فضا دارند نسبت به افرادی که در محیط با طراحی زیبا و وجود دکوراسیون مناسب فعالیت دارند، به کار و حرفه خود علاقه بیشتری نشان می‌دهند و حس عدم توجه و بی‌اهمیت بودن در گروه اول بیشتر به چشم می‌خورد. افرادی که در محیطی با طراحی و دکوراسیون مناسب و تخصص یافته کار می‌کردند افرادی با گرایش‌های شخصیتی مثبت، خودجوش، دارای اعتماد به نفس، تصمیم گیرنده و آینده‌نگر بودند و برای پیشرفت و ترقی از خود واکنش مثبت‌تری را نشان می‌دادند. مهم‌ترین موضوع در مودر دکوراسیون محیط کار رعایت حد تعادل است. اگر عناصر دکوراتیو خیلی کوچک و مختصر باشند اثر چندانی نخواهند داشت و اگر خیلی به چشم بیایند و زیاد باشند موجب شلوغی و بی‌نظمی محیط خواهند شد. نصب یک تابلو هنری روی دیوار و سعی در برقراری تناسب بین تابلو و رنگ دیوار و نقاشی قفسه‌ها یکی از راهکارهای طراحی و افزودن عناصر و اجزای دکوراتیو به محیط است. قبلا در مورد اصول نصب تابلو بر دیوار با شما صحبت کرده ایم.

دمای مناسب در فضای داخلی اداری اشتباهات را کاهش می‌دهد

در یک اداره و محیط کار صرف‌نظر از میزان شلوغی و اشغال فضا، دما و حرارت موضوع بسیار مهمی است. همیشه گروهی هستند که در وسط زمستان هم از عرق کردن و گرمای محیط شکایت دارند و گروه دیگری که همواره سردشان هست و حتی در وسط تابستان هم نیاز به ژاکت پشمی دارند. مسلما راضی نگه داشتن همه امکان‌پذیر نیست اما رعایت اعتدال و برقراری دمای مناسب و متعادل بهترین روش و راهکار است که باعث می‌شود کارمندان با دقت بیشتر روی کار و حرفه‌شان تمرکز کنند. بر اساس یک تحقیق که توسط اداره کل سلامت و ایمنی حرفه‌ای و شغلی منتشر شد،

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

دمای مناسب محیط کار باید بین ۲۰ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد باشد که این دما حد تعادل است یعنی نه گرم و نه سرد. اما تحقیقات جدیدی که در دانشگاه کورنل انجام شده است اعلام می‌کند که دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد چندان مناسب نیست و ضریب اشتباهات افراد را افزایش می‌دهد و باید دما تا ۳۰ درجه افزایش یابد که به این طریق ۴۴ درصد از اشتباهات افراد کاسته خواهد شد و ماحصل کار کارکنان بسیار رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. برای برقراری دمای مناسب در محیط به سادگی می‌توان از یک دماسنج استفاده کرد. البته در این زمینه باید انعطاف‌پذیر بود به ویژه باید به افرادی که دمای پایین‌تر را می‌پسندد نیز توجه داشت. برای این منظور به جای این که دمای محیط را پایین بیاورید می‌توانید به آن‌ها توصیه‌های شخصی بکنید تا احساس بهتری داشته باشند مثلا روی میزشان یک نوشیدنی پر از یخ قرار دهند یا از پوشیدن لباس‌های‌ ضخیم در محل کار پرهیز کنند. فراموش نکنید راضی نگه داشتن همه افراد غیرممکن است پس رعایت حد وسط و اعتدال بهترین روش است.

چیدانه نمونه ای از طراحی داخلی هوشمند فضای اداری را در آرشیو مطالب خود به شما معرفی کرده است. اگر به دنبال ایده هایی برای طراحی فضای دفتر کار جدیدتان هستید حتما سری به این بخش بزنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

در بین تصمیماتی که مدیران و مسئولان برای مدیریت و هدایت حرفه و کارکنان اتخاذ می‌کنند مسلما توجه به طراحی و اهمیت و اثر آن بر کارمندان کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشت که این مسئله بر کارکرد و نتیجه کار کارکنان و حتی خود شما بسیار تاثیرگذار است تا جایی که راندمان کار را می‌تواند چندین برابر کند و یا در اثر بی‌توجهی به این مقوله نتیجه و ماحصل کارکنان را تا حد بسیار کمی پایین خواهد آورد. تحقیقات نشان می‌دهد که محیط اثر عمیقی بر کارکرد و احساسات افراد خواهد گذاشت تا جایی که حتی بر خلاقیت و مشارکت و کار گروهی افراد نیز تاثیرگذار خواهد بود. توصیه‌هایی که در این مطلب ارائه شد را به کار ببرید و رفتار کارکنان‌تان را مورد ارزیابی قرار دهید. مطمئنا این کار نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت و از تاثیرات مثبت آن شگفت‌زده خواهید شد. این یکی از تصمیمات مهم است برای آن وقت و هزینه صرف کنید و به زودی شاهد اثرات مفید و سازنده آن باشید. یادتان باشد که مدل طراحی محیط کار توجه و علاقه شما را به حرفه‌تان نشان می‌دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری


خرید مبلر خرید مبل کلاسیک فروشگاه اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران خرید مبل ال خرید مبل دست دوم خرید اینترنتی مبلمان یافت آباد خرید مبل سلطنتی مبل مبل ارزان مبلمان منزلv مبل کلاسیک مبلمان مدرن تهران فروشگاه اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران حراج مبل راحتی
دکوراسیون بالکن های کوچک ایرانی – طراحی بالکن آپارتمان

دکوراسیون بالکن های کوچک ایرانی - طراحی بالکن آپارتمان

دکوراسیون بالکن های کوچک ایرانی - طراحی بالکن آپارتمان

اتاق نشیمن بیرونی خود را بسازید

با خریدن یک دست مبلمان باکیفیت و راحت مخصوص پاسیو راحتی فضای اتاق نشیمن را به فضای بیرونی بیاورید. صندلی‌ها، نیمکت‌ها، راحتی‌ها، و کاناپه‌های ضدآب تعداد زیادی فضای نشیمن فراهم می‌کنند، در حالی که میزهای کناری و میزهای پذیرایی فضاهای کافی برای فنجان‌، لیوان‌، و ظرف‌های شما ایجاد می‌کنند. برای کپی‌برداری بیش‌تر از دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان، می‌توانید یک چراغ‌، شمع‌دان، و یا حتی یک شومینه به فضا اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی : طراحی دکوراسیون بالکن، پاسیو و بام سبز کوچک برای تنفس خانه!

اگر به دنبال مبلمان هایی جذاب برای دکوراسیون فضای بیرونی منزل تان هستید ویترین محصولات چیدانه می ت دکوراسیون زیبا و ارزان + ایده های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

دکوراسیون زیبا و ارزان + ایده های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

دکوراسیون زیبا و ارزان + ایده های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

1) یکی از دیوارها را کاغذ دیواری کنید.

کاغذ دیواری کردن یکی از دیوارهای یک اتاق حس و حال و ظاهر آن را به کلی دگرگون می‌کند. این روزها کاغذ دیوارهای برداشته‌شدنی (این نوع کاغذ دیوارها بسیار مناسب مستاجران هستند) در بازار وجود دارند که برای این کار می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. خوبی این نوع کاغذ دیواری‌ این است که به راحتی می‌توانید آن‌ها را نصب و جدا کنید و هر گاه از ظاهر کلی فضای خود خسته شدید می‌توانید آن را به راحتی تعویض کنید.

طراحی دکوراسیون آپارتمان ۷۰ متری

طراحی دکوراسیون آپارتمان 70 متری

طراح پروژه می‌گوید: «گاهی خودِ فضا به شما می‌گوید که اشیا کجا باید قرار بگیرند.» یک کاناپه و میز ایکیا (Ikea: برند سوئدی وسایل خانه) اولین چیزهایی هستند که هنگام ورود به این خانه به چشم می‌‌آیند. هدف طراحان خلق یک فضای ورودی مشخص با یک میز کنسول و یک اتاق خواب است. آن‌ها میان دیوارهای سفید براق و قطعاتی با بافت‌های سخت کنتراست برقرار کردند.

این دو در طول دوره نوسازی و هنگام عبور از راهرو متوجه پارتیشن های چوبی شدند که از قبل از تخریب این فضا باقی مانده بودند.«طراحان از این پارتیشن ها استفاده کردند و اتاق خواب را از آن‌ها ساختند.»

«استفاده از پارتیشن های چوبی شیوه‌ای بسیار خوب برای ترکیب بافت است.» ، بنابراین بر روی قطعات نازک چوبی جدید پوششی از بتونه سفید و کمی رنگ خاکستری ایجاد کردند. از این پارتیشن های چوبی محدوده اتاق خواب را تعریف می‌کنند، باعث عبور مقدار کمی نور به داخل این فضا می‌شوند و عناصری هستند که چیزی از تاریخ این خانه را در خود دارند. مدل حمامهای شیک کوچک ۹۸

مدل حمامهای شیک کوچک 98

در طراحی دکوراسیون حمام انتخاب نوع کاشی و سرامیک و نوع شیر ها و سایر لوازم جانبی اجزای اصلی را تشکیل می دهند در قدم بعد باید به این نکته توجه نماییم که حمام مورد انتظار ما چه ویژگی ها و ساختاری دارد.

مدل حمامهای شیک کوچک ۹۸

برای حمام هایی با مساحت بزرگ استفاده از وان توصیه می شود و در حمام های درون اتاق خواب ایده استفاده از درب شیشه ای می تواند ایده مناسبی باشد.

مدل حمامهای شیک کوچک ۹۸

لازمه اینکه یک حمام رویایی و زیبا باشد تنها تجملی و گران قیمت بودن آن نیست. برای داشتن یک حمام رویایی باید طراحی مناسب برای ایجاد فضایی با کیفیت صورت گیرد که احساس آرامش را به شما القا کند.

دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک – دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک - دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک - دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

این خانه روستایی که در زمینی به مساحت حدود 3000 متر مربع واقع شده دارای چهار اتاق خواب و شش حمام، یک کتابخانه و یک سالن ورزش است و نمای بیرونی آن به سبک خانه های قدیمی روستایی از ترکیب سنگ و چوب ساخته شده است. طراحی داخلی ویلای تام کروز شباهت های زیادی به طراحی داخلی ویلای پارتکلا در روستاهای مازنداران دارد که به سبک خانه های روستایی مازندران ساخته شده و برای ساختش از معماری و مصالح سنتی استفاده شده است و در مطالب قبلی آن را به شما معرفی کردیم.

دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک - دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

در کنار ویلا یک سوئیت کوچکتر نیز ساخته شد عکس های دکوراسیون منزل ۹۸

عکس های دکوراسیون منزل 98

عکس های دکوراسیون منزل 98

یک میزغذاخوری نیمکتی برای صرف وعده های غذایی به همراه خانواده در آشپزخانه به ویژه اگر آشپزخانه زیاد بزرگ نباشد غنیمت است. چرا که هم کار را برای خانم های خانه راحت تر می کند و هم از به هم ریختگی فضاهای عمومی خانه جلوگیری می کند به علاوه نیمکت های مبله غذاخوری معمولا راحتتر از صندلی های غذاخوری هستند.

عکس های دکوراسیون منزل 98

عکس های دکوراسیون منزل 98

بر خلاف بیشتر آپارتمان هایی که می بینیم آشپزخانه و حمام چندان هم جای مناسبی برای ماشین لباسشویی نیست در نظر گرفتن یک اتاق کوچک به عنوان رخت شوی خانه حتی به اندازه یک کمد دیواری مانند عکس بالا جای خیلی مناسب تری برای ماشین لباسشویی و خشک کن است و با قرار دادن یک طبقه می توان آنها را به صورت عمودی بر روی هم قرار داد و برای مواد شوینده و بقیه وسایل هم از اکسسوری های طبقه ب خرید مبلمان ارزان قیمت

خرید مبلمان ارزان قیمت

مبل راحتی کاپری ساخته شده است از چوب سفید بوده و جنس پارچه آن به انتخاب شما از پارچه و چرم است. این مبل ۷ نفره میباشد : ۳ + ۲ + ۱ + ۱+ میز این مبل راحتی مدرن بسیار زیبا و راحت است و نمای منحصر به فردش طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این محصول به صورت رایگان و در بسته بندی مناسب به تمام کشور ارسال میشود.

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم: وقتی شما به فضای خانه خود نظم می‌بخشید و همه شلوغی‌ها و بی‌نظمی‌ها را از آن می‌گیرید با یک صحنه مواجه می‌شوید: چقدر خانه شما بزرگ‌تر و وسیع‌تر از آن‌چه که هست به نظر می‌رسد. حتی وقتی خانه‌های کوچک نظم و ترتیب می‌گیرند و به آن‌ها سر و سامان داده می‌شود بزرگ‌تر و جادارتر به نظر می‌رسند. در این مطلب چیدانه کابینت‌ها، مبلمان، و کمدهایی را به شما نشان می دهد که به نوعی فضاهای نگهدارنده خانه‌ها به حساب می‌آیند و نه تنها باعث می‌شوند وسایل اضافه سر و سامان بگیرند و فضای شما نظم و ترتیب پیدا کند، بلکه حس و حالی شیک و به‌روز را به خانه شما اضافه می‌کنند.
مبلمانی که سطح کم‌تری از فضای کف خانه را اشغال می‌کند و یا در فضای زیرین خود دارای کشو و یا یک فضای نگهدارنده است مقدار قابل توجهی از فضا را ذخیره می‌کند و باعث می‌شود پتانسیل خانه شما افزایش پیدا کند.

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری شیک و مدرن

زمانی که صحبت از بازدهی در محیط اداری می شود، کمتر کسی به دکوراسیون و نقش آن در کارآیی کارمندان اشاره می کند. مبلمان اداری آرفونی عقیده دارد کیفیت عملکرد کارکنان ارتباط مستقیمی با دکوراسیون داخلی محیط اداری دارد و در این مطلب با چیدانه همراه شده تا به نکات بیشتری در این زمینه اشاره کند.

[caption id="attachment_443" align="aligncenter" width="600"]طراحی و اجرای دکوراسیون اداری شیک و مدرنطراحی و اجرای دکوراسیون اداری شیک و مدرن[/caption]

از طراحی تا اجرای دکوراسیون اداری در کمترین زمان

زمان بندی و پایبندی به آن در بازسازی و نوسازی محیط های اداری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که علاوه بر عقب افتادن مسؤلیت های اداری، هزینه های گزافی را نیز بر آن مجموعه تحمیل خواهد کرد. بنابراین، پیش بردن عملیات طبق برنامۀ دقیقِ زمانی یکی از نکاتی است که باید به خاطر داشت.

[caption id="attachment_445" align="aligncenter" width="600"] طراحی ویلا در سطح شیبدار + عکس

طراحی ویلا در سطح شیبدار + عکس

طراحی ویلا در سطح شیبدار + عکس

این خانه ی کوهستانی با معماری خیره کننده در کنت فیلد کالیفرنیا قرار دارد. این خانه یک مسیر باریک بر روی شیب تند پوشیده از درختان بلوط را اشغال می کند که به منظره ی کوه های سمت جنوب و غرب منطقه دید دارد و احساس معلق و متصل بودن به زمین را در کنار هم دارد. در این خانه با استفاده ی ماهرانه از بتن، شیشه، چوب فرآوری شده، سنگ بازیافت شده و بام سبز، به صورت های گوناگون از طبیعت تجلیل شده است.

مطلب پیشنهادی: طراحی ویلای فردوس، بهشت جنگل های مازندران

طراحی ویلا در سطح شیبدار + عکس

همان طور که در پلان همکف می بینید، این خانه حول سه وجه یک استخر طویل و باریک در حیاط قرار گرفته است. 


 • قیمت مبل تختخواب شو
 • خرید مبل تختخواب شو ارزان
 • خرید مبل کلاسیک جدید
 • قیمت مبل کلاسیک
 • مبل کلاسیک ارزان
 • مبل کلاسیک راحتی
 • مبل کلاسیک ترکیه
 • مدل مبل کلاسیک
 • مبل کلاسیک فرانسوی
 • مبلمان کلاسیک
 • مبل سلطنتی
 • خرید مبل استیل
 • قیمت مبل استیل
 • مبلمان استیل استخوانی
 • مبل استیل فرانسوی
 • تخفیف ویژه انواع لوازم چوبی مبل و غیر به قیمت تولیدی برای ورود روی لینک زیر کلیک کنید

  خرید مبل ارزان