طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

به نظر شما چقدر اهمیت دارد که فضای کار با ماهیت کار و حرفه شما هماهنگ باشد؟ پاسخ این است که این هماهنگی و تطابق بسیار دارای اهمیت است. به واقع انتخاب یک فضای مناسب کاری و هماهنگ با نوع فعالیت حرفه‌ای و شغلی اثر زیاد و عمیقی بر روند کار خواهد داشت. طراحی محیط کار بر همه چیز اثرگذار خواهد بود از نحوه اجرا گرفته تا میزان اشتباهات و رضایت کارکنان و کارمندان.

طراحی دکوراسیون داخلی اداریمطلب حاضر به تبیین و تشریح علمی اثر طراحی محیط کار بر طریقه و کارکرد فعالیت حرفه‌ای می‌پردازد. در این مطلب یافته‌ها در این زمینه عرضه می‌شوند تا به شما در طراحی دقیق محیط کارتان کمک شود و اثرات مثبت این طراحی را بر نحوه کارکرد و عملکرد کارکنان مشاهده کنید. زمان تغییر فرا رسیده، دست به کار شوید.

تاثیر انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون اداری

چیدانه در مطالب گذشته به شما یادآوری کرده بود که طراحی فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن است. در نگاه اول انتخاب رنگ برای محیط کار شاید ساده‌ترین اقدام به شمار آید اما واقعا این طور نیست؛ شاید انتخاب رنگ اولین گام باشد اما مطمئنا مهم‌ترین گام نیز هست. در انتخاب رنگ اولین گزینه برای همگان رفتن به سراغ رنگ‌هایی است که در طراحی لوگو و برند شرکت و کمپانی به کار گرفته شده‌اند. طبق تحقیقات وب‌سایت انسیتو ملی سلامت، رنگ‌ها تاثیر عمیقی بر چگونگی فعالیت و نحوه عملکرد افراد دارند و حتی رنگ‌ها باعث می‌شوند شخص کارش را به بهترین شکل ممکن انجام دهد یا نیمه‌کاره آن را رها کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

قرار گرفتن در معرض رنگ‌های آبی و سبز عملکرد افراد را در زمینه فعالیت‌هایی که نیاز به همکاری و خلق ایده‌‌‌‌‌‌‌های نو دارد، افزایش می‌دهد. از طرف دیگر رنگ قرمز برای فعالیت‌هایی مناسب است که نیاز به دقت و توجه بر روی جزئیات دارند. البته در این زمینه توافق و اتفاق نظر وجود ندارد. بسیاری از شرکت‌های مطرح و بزرگ مثل گوگل، مایکروسافت و ای‌بی در طراحی محیط کاری خود تلفیقی از این رنگ‌ها را به کار گرفته‌‌اند که البته تا حدودی می‌توان گفت که با لوگو و برند آن‌ها هماهنگی دارد. این بار دقیق‌تر به آگهی‌های تبلیغاتی و نقش این ۳ رنگ یعنی آبی، سبز و قرمز توجه کنید، به طور قطع این ۳ رنگ را زیاد مشاهده خواهید کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی شرکت های مشهور را در چیدانه ببینید: طراحی داخلی و نورپردازی منحصربه‌فرد شرکت فیلیپس ، طراحی داخلی دفتر کوکاکولا در لندن و طراحی داخلی شرکت گوگل و گردشی در طبیعت

اجسام گرد و مدور در طراحی داخلی اداری حس همکاری را تقویت می‌کنند

وقتی زمان خرید مبلمان فرا رسید چند نکته در انتخاب و خرید این اثاثیه باید لحاظ شود: قیمت، یبک و حتی رنگ؛ همه این عوامل بر عملکرد کارکنان تاثیرگذار خواهند بود، پس در انتخاب مبلمان دقت کنید. استفاده از مبلمان مدور در طراحی و دیزاین محیط کار به خلاقیت کارکنان کمک می‌کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

در یک مطالعه و تحقیق که در سال ۲۰۱۳ توسط آکادمی بین‌المللی علمی پراسیدینگ انجام شد اعلام شد که افراد هنگام نشستن روی مبلمان مدور حس همکاری و خلاقیت بیشتری از خود بروز می‌دهند. اما درست برعکس، افراد هنگام نشستن و قرارگیری روی مبلمانی که زاویه‌دار هستند بیشتر در خود فرو می‌روند و تمایل به انجام فعالیت‌های به صورت شخصی و فردی دارند.

هنر طراح داخلی را در طراحی یک دفترکار برای دو شرکت متفاوت در چیدانه ببینید.

این موضوع به چه مفهوم است؟ شاید این موضوع برمی‌گردد به احساس راحتی و آسایشی که روی مبلمان مدور و غیر زوایه‌‌دار به شخص دست می‌دهد. این موضوع را می‌توانید خیلی راحت به بوته آزمایش بگذارید؛ در یک جلسه گروهی که نیاز به همفکری و مشارکت افراد دارید به جای میز چهارگوش همیشگی‌تان از یک میز مدور استفاده کنید تا نتیجه آن‌ را مشاهده کنید.

عناصر دکوراتیو در طراحی فضاهای اداری موجب بالا رفتن کیفیت کار می‌شوند

در گذشته محیط‌های کاری خیلی ساده و معمولی طراحی می‌شدند. در طراحی‌ها از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شد و میزهای خلوت و ساده بیشتر مورد ستایش و تحسین قرار می‌گرفتند تا میزهایی که روی آن‌ها وسایل زیادی قرار داشت. به نظر می‌رسد این حرکت به سمت مینیمالیسم دیگر کارکرد ندارد. عدم شخصی‌سازی محیط کار بالاخص میز کار موجب نارضایتی و اشتباهات فراوان کارکنان می‌شود. جنسلر مجموعه‌ای ۲۰۰ تایی از طراح‌هایی محیط‌های گوناگون کاری نظیر دفتر وکالت، مطب پزشک، انتشارات و موسسات مالی و غیره را جمع‌آوری و ارائه کرده است.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

در این مطالعه مشخص شد که افرادی که در محیطی فعالیت دارند که استراتژی ضعیفی برای طراحی و دکوراسیون محیط و فضا دارند نسبت به افرادی که در محیط با طراحی زیبا و وجود دکوراسیون مناسب فعالیت دارند، به کار و حرفه خود علاقه بیشتری نشان می‌دهند و حس عدم توجه و بی‌اهمیت بودن در گروه اول بیشتر به چشم می‌خورد. افرادی که در محیطی با طراحی و دکوراسیون مناسب و تخصص یافته کار می‌کردند افرادی با گرایش‌های شخصیتی مثبت، خودجوش، دارای اعتماد به نفس، تصمیم گیرنده و آینده‌نگر بودند و برای پیشرفت و ترقی از خود واکنش مثبت‌تری را نشان می‌دادند. مهم‌ترین موضوع در مودر دکوراسیون محیط کار رعایت حد تعادل است. اگر عناصر دکوراتیو خیلی کوچک و مختصر باشند اثر چندانی نخواهند داشت و اگر خیلی به چشم بیایند و زیاد باشند موجب شلوغی و بی‌نظمی محیط خواهند شد. نصب یک تابلو هنری روی دیوار و سعی در برقراری تناسب بین تابلو و رنگ دیوار و نقاشی قفسه‌ها یکی از راهکارهای طراحی و افزودن عناصر و اجزای دکوراتیو به محیط است. قبلا در مورد اصول نصب تابلو بر دیوار با شما صحبت کرده ایم.

دمای مناسب در فضای داخلی اداری اشتباهات را کاهش می‌دهد

در یک اداره و محیط کار صرف‌نظر از میزان شلوغی و اشغال فضا، دما و حرارت موضوع بسیار مهمی است. همیشه گروهی هستند که در وسط زمستان هم از عرق کردن و گرمای محیط شکایت دارند و گروه دیگری که همواره سردشان هست و حتی در وسط تابستان هم نیاز به ژاکت پشمی دارند. مسلما راضی نگه داشتن همه امکان‌پذیر نیست اما رعایت اعتدال و برقراری دمای مناسب و متعادل بهترین روش و راهکار است که باعث می‌شود کارمندان با دقت بیشتر روی کار و حرفه‌شان تمرکز کنند. بر اساس یک تحقیق که توسط اداره کل سلامت و ایمنی حرفه‌ای و شغلی منتشر شد،

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

دمای مناسب محیط کار باید بین ۲۰ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد باشد که این دما حد تعادل است یعنی نه گرم و نه سرد. اما تحقیقات جدیدی که در دانشگاه کورنل انجام شده است اعلام می‌کند که دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد چندان مناسب نیست و ضریب اشتباهات افراد را افزایش می‌دهد و باید دما تا ۳۰ درجه افزایش یابد که به این طریق ۴۴ درصد از اشتباهات افراد کاسته خواهد شد و ماحصل کار کارکنان بسیار رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. برای برقراری دمای مناسب در محیط به سادگی می‌توان از یک دماسنج استفاده کرد. البته در این زمینه باید انعطاف‌پذیر بود به ویژه باید به افرادی که دمای پایین‌تر را می‌پسندد نیز توجه داشت. برای این منظور به جای این که دمای محیط را پایین بیاورید می‌توانید به آن‌ها توصیه‌های شخصی بکنید تا احساس بهتری داشته باشند مثلا روی میزشان یک نوشیدنی پر از یخ قرار دهند یا از پوشیدن لباس‌های‌ ضخیم در محل کار پرهیز کنند. فراموش نکنید راضی نگه داشتن همه افراد غیرممکن است پس رعایت حد وسط و اعتدال بهترین روش است.

چیدانه نمونه ای از طراحی داخلی هوشمند فضای اداری را در آرشیو مطالب خود به شما معرفی کرده است. اگر به دنبال ایده هایی برای طراحی فضای دفتر کار جدیدتان هستید حتما سری به این بخش بزنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

در بین تصمیماتی که مدیران و مسئولان برای مدیریت و هدایت حرفه و کارکنان اتخاذ می‌کنند مسلما توجه به طراحی و اهمیت و اثر آن بر کارمندان کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشت که این مسئله بر کارکرد و نتیجه کار کارکنان و حتی خود شما بسیار تاثیرگذار است تا جایی که راندمان کار را می‌تواند چندین برابر کند و یا در اثر بی‌توجهی به این مقوله نتیجه و ماحصل کارکنان را تا حد بسیار کمی پایین خواهد آورد. تحقیقات نشان می‌دهد که محیط اثر عمیقی بر کارکرد و احساسات افراد خواهد گذاشت تا جایی که حتی بر خلاقیت و مشارکت و کار گروهی افراد نیز تاثیرگذار خواهد بود. توصیه‌هایی که در این مطلب ارائه شد را به کار ببرید و رفتار کارکنان‌تان را مورد ارزیابی قرار دهید. مطمئنا این کار نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت و از تاثیرات مثبت آن شگفت‌زده خواهید شد. این یکی از تصمیمات مهم است برای آن وقت و هزینه صرف کنید و به زودی شاهد اثرات مفید و سازنده آن باشید. یادتان باشد که مدل طراحی محیط کار توجه و علاقه شما را به حرفه‌تان نشان می‌دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری


خرید مبلر خرید مبل کلاسیک فروشگاه اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران خرید مبل ال خرید مبل دست دوم خرید اینترنتی مبلمان یافت آباد خرید مبل سلطنتی مبل مبل ارزان مبلمان منزلv مبل کلاسیک مبلمان مدرن تهران فروشگاه اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران حراج مبل راحتی
از چه رنگی در دکوراسیون داخلی

رنگ در دکوراسیون داخلی چه تاثیر دارن

[caption id="attachment_249" align="aligncenter" width="609"]از چه رنگی در دکوراسیون داخلیاز چه رنگی در دکوراسیون داخلی[/caption]


رنگ از المان های مهم و تاثیر گذار در تمام بخش های زندگی می باشد در نحوه تفکر و نگرش های ما نسب به خود و اطرافیان نقش دارد که در صورت کاربرد و استفاده مفید رنگ در طراحی دکوراسیون و محیط های کاری ، درمانی، مسکونی و . . . می توان اثر روانشناسی آن را درک کرد.

رنگ یک ابزار قوی و تاثیر گذار در دستان طراح داخلی می باشد که به راحتی می تواند فضایی شاد ، آرام بخش ، انعطاف پذیر و . . . را تداعی نماید و حتی در بزرگ و کوچکتر جلوه دادن محیط نقش داشته باشد. انتخاب مناسب رنگ ها می تواند به حداکثر نمودن نور یک فضا کمک شایانی نموده و در فضاهایی که نور مناسبی وجود ندارد این راهکار روشی مناسب برای استفاده حداکثری از حداقل نور موجود محسوب می شود.

برای اینکه بتوانید به هنگام دکوراسیون، استفاده بهینه از آنها داشته باشید بهتر است اصول تئوری رنگ ها را بشناسد کتابهای زیادی در این زمینه وجود دارد که در تولید مبل راحتی ارزان

تولید مبل راحتی ارزان

تولید کننده انواع مصنوعات چوبی. انواع مبل راحتی و مبل کلاسیک ( ۳۵ درصد زیر قیمت بازار ) مناسب برای هر سلیقه و هر مکان.بهترین گزینه برای جهیزیه عروس . جدیدترین مدل های مبل سلطنتی و مبلمان راحتی را با ما تجربه کنید. انواع مبل شیک و مبل ارزان به قیمت تولیدی. قیمت مبلمان ما را می توانید مقایسه نمایید و بعد اقدام به سفارش نمایید.برخی از تولیدات گروه تولیدی مبلمان قرن ۲۱ به همراه قیمت مبل . برای مشاهده قیمت مبل راحتی و دیگر مدل ها روی تصاویر زیر کلیک کنید.

تولید مبل راحتی ارزان

قیمت مبل راحتی ال + خرید مبل راحتی

خرید آسان و راحت مبلمان راحتی به صورت آنلاین تمرکز فروشگاه ما تحویل بهترین و با کیفیت ترین مبل های راحتی به شماست و سعی بر این است که شما رضایت کامل داشته باشید در این صفحه سعی شده انواع مدل ها قابل دسترس باش. مدل های مبل های راحتی در حال اضافه شدن است. اگر در محیط های مرطوب مانند شمال کشور سکونت دارید کلاف مبل راحتی خود را روس انتخاب کنید. قیمت مبل راحتی از ۵,۰۰۰.۰۰۰ تومان شروع می شود در صورتی که نیاز به مشاوره دارید با مشاورین ما تماس بگیرید. تمام تصاویر استفاده شده، متعلق به محصول بوده و بدون ویرایش در سایت قرار گرفته است

قیمت مبل راحتی ال + خرید مبل راحتی

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

اتاق خواب: گاهی یک اتاق‌خواب کوچک بیش‌تر حسی شبیه یک غار دارد تا یک پناهگاه دنج و امن. اگر یک فضا فاقد نور طبیعی، فضاهای نگهدارنده هوشمندانه، و پالت رنگی مناسب باشد، بسیار گرفته و ناراحت به نظر می‌رسد. اما با تکنیک‌های درست، حتی کوچک‌ترین اتاق خواب‌ها هم می‌توانند کاربردی باشند و ظاهری بزرگ‌تر پیدا کنند.

از نکته‌های حرفه‌ای که در این مطلب به شما می‌گوییم استفاده کنید و یک اتاق خواب، یک اتاق کار، و یا یک اتاق زیر شیروانی را تبدیل به فضایی راحت برای خود، دوستان، و یا خانواده‌یتان بکنید.

نمونه کامل. این اتاق خواب کوچک تمام ویژگی‌های یک اتاق خواب راحت را در خود دارد: این تخت‌خواب (با کشوهایی در زیر خود) تقریبا فضا را شبیه یک اتاق نشیمن کرده است تا یک اتاق خواب اما هم‌چنان دنج و راحت است. یک چراغ دیواری و چند روشنایی دیگر، تمام قسمت‌های این فضا را روشن می‌کنند. یک صندلی پلاستیکی کلاسیک فضای نشیمن را در این اتاق فراهم می‌کند و در عین حال از نظر بصری در اتاق حضور چندانی ندارند.

بازسازی و تزیین سرویس بهداشتی

بازسازی و تزیین سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی: درست است که بیشتر زمان ما در خانه، در دستشویی یا حمام سپری نمی‌شود اما این دلیل نمی‌شود که به دکوراسیون هال و اتاق خواب رسیدگی کنیم؛ در حالی که دستشویی‌مان تاریک و بی‌حال است. اتفاقا سرویس‌های بهداشتی زیبا و دلنشین موجب می‌شوند شما بیشتر از قبل به تمیزی خودتان اهمیت دهید! برای زیباتر کردن سرویس بهداشتی لازم نیست حتما به عوض کردن شیرآلات و سرویس چینی بهداشتی فکر کنید که کلی هزینه دارند. با چند تغییر کوچک هم می‌شود سرویس‌ها را به محیط زیباتری تبدیل کرد.

[caption id="attachment_424" align="aligncenter" width="600"]بازسازی و تزیین سرویس بهداشتیبازسازی و تزیین سرویس بهداشتی[/caption]

نظم دهی به آشپزخانه ایده نظم دهی

نظم دهی به آشپزخانه ایده نظم دهی

قابلمه و ماهی‌تابه

پیدا کردن جای مناسب برای ماهی‌تابه‌ها و قابلمه‌ها، که معمولا وزن زیادی داشته و اندازه‌شان هم بزرگ است، می‌تواند چالشی بزرگ پیش روی شما باشد. برای قرار دادن آن‌ها در جای مناسب‌شان از یکی از این پنج روش استفاده کنید.

نظم دهی به آشپزخانه ایده نظم دهی

1. آویز قابلمه

پیشنهادی بدیهی و کاملا کلاسیک. آویزهای متصل به سقف از قدیم روشی مناسب و مطمئن برای آویختن قابلمه‌ها و نگهداری وسایل آشپزی بوده‌اند. حتی اگر آشپزخانه شما کوچک هم باشد باز هم می‌توانید یکی از این آویزها را در اندازه کوچک و مناسب برای آشپزخانه خودتان پیدا کنید. نکته کلیدی و مهمی که باید به آن توجه داشته باشید محل قرار دادن این آویز است. این محل باید به شکلی انتخاب شود تا سر افرادی که در آشپزخانه حرکت می‌کن انتخاب رنگ های گرم در دکوراسیون منزل

1- دکوراسیون آشپزخانه تک رنگ

اگر به دنبال آن هستید که فضای پخت و پز و در واقع دکوراسیون آشپزخانه خود را به یک فضای زیبا و گرم تبدیل کنید می توانید به سراغ یک رنگ تنها در این فضا بروید. در تصویری که مشاهده می کنید از این نوع رنگ مات قرمز استفاده شده است که باعث کوچک تر و البته دنج تر شدن فضا شده است. با دقت در این فضا می توانید گرمای آن را به طور کامل احساس کنید.

دکوراسیون آشپزخانه تک رنگ

2- رنگ های زرد، نسکافه ای و شکلاتی در دکوراسیون نشیمن

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از رنگ های گرم زرد، شکلاتی و همین طور نسکافه ای در دکوراسیون نشیمن فضای گرم و دنجی را ایجاد کرده است. رنگ نسکافه ای دیوارها توانسته با رنگ کرم سقف و همین طور سایر رنگ های گرمی که در وسایل به کار رفته به تعادل برسد و تضاد آنها نیز باعث شده تا یکدیگر را بهتر نشان دهند. آینه بالای شومینه و چراغ مطالعه سبک وینیج نیز ترکیب فوق العاده ای ایجاد نموده و به گرم تر شدن فضا کمک کرده اند.

بهترین دکوراسیون منزل ایرانی – دکوراسیون داخلی منزل کوچک – استفاده از فضای کم خانه

بهترین دکوراسیون منزل ایرانی - دکوراسیون داخلی منزل کوچک - استفاده از فضای کم خانه

1- میزی با قابلیت تنظیم ارتفاع جهت بهینه کردن فضا

در اکثر خانه های ایرانی میزی برای غذاخوردن تعبیه می شود. بهتر است این میز ،یک میز شیک با رویه‌ای شیشه‌ای که دارای پایه‌ای قابل تنظیم است باشد تا به شما این امکان را بدهد که به سرعت یک محل استراحت با یک میز پذیرایی را به فضای غذاخوری تبدیل کنید. اگر یک نیمکت ساده نیز در گوشه‌ای داشته باشید به سرعت می‌توانید با اضافه کردن آن به این فضا تعداد نشیمن‌ها را افزایش دهید. در این حالت برای هر کاری از این فضای داخلی خلاقانه می‌توانید استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : اندازه‌های کلیدی برای یک غذاخوری دلچسب

بهترین دکوراسیون منزل ایرانی - دکوراسیون داخلی منزل کوچک - استفاده از فضای کم خانه

2- کتابخانه متحرک در فضاهای کوچک

آیا فضای کافی برای نگه علت لرزش سقف تیرچه بلوک +همه چیز درباره سقف تیرچه بلوک

علت لرزش سقف تیرچه بلوک +همه چیز درباره سقف تیرچه بلوک

امروزه سقف تیرچه بلوک، به عنوان متداول ترین و حالت کلاسیک اجرای سقف در ساختمان شناخته می گردد. این سقف ها در مقایسه با سایر سقف های رایج در کشور، مزایای خاصی را داراست و شاید به همین علت است که همیشه توجه بیشتری به آنها می شود.

یکی از نکات پایه ای در مورد سقف تیرچه بلوک، این است که در صورتی که می خواهید وزن سقف را کمتر کنید و در استفاده از بتن صرفه جویی داشته باشید، می توانید بخشی از مقطع کششی بتن را حذف نمایید. (همان گونه که می دانید، بتن اصلا قابلیت تحمل کشش را ندارد و مقاومت کششی آن یک دهم مقاومت فشاری آن است. لذا استفاده از بتن در بخش هایی مثل پایین سقف که به کشش می افتد، کاری عبث و بیهوده بوده و تنها سبب سنگین تر شدن سقف خواهد گشت.) گفتنی است که این قسمت کاربرد و تاثیر زیادی در مقاومت سقف ندارد. بنابراین تنها آن بخش از سطح مقطع را باقی بگذارید که جهت جاگذاری میلگردهای کششی مورد نیاز می باشد. عکس های سبک کلاسیک خانه

از دهه 1980 این خانه به سبک مدیترانه‌ای هیچ تغییری نکرده است، و عناصری مانند سنگ مرمر سبز و استفاده زیاد از بلوک‌های سیمانی نشان می‌دهد که از تاریخ انقضای دکوراسیون این خانه خیلی وقت است که می‌گذرد.طراح می‌گوید: « از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده کردیم تا این خانه با سبک زندگی اعضای آن تناسب داشته باشد.»

عکس های سبک کلاسیک خانه

طراح از نقش‌مایه‌های رنگی در اتاق نشیمن استفاده کرد و از یک اثر هنری در مرکز کانونی اتاق بهره برد، او می‌گوید: «من عاشق انرژی پویایی هستم که نقاشی‌ها به فضا اضافه می‌کند. هم‌چنین این نقاشی به‌خوبی با کاناپه کلاسیک موجود در فضا هماهنگ شده است.»

عکس های سبک کلاسیک خانه

در طرف دیگر اتاق نقره‌ای آنتیک زیبایی خاصی به میز پذیرایی و شومینه داده است.